S čím Vám pomohu?

  • Příprava na kojení v těhotenství - srozumitelně vám vysvětlím vše, co o kojení potřebujete vědět a co je klíčové pro jeho úspěšnost. Nacvičíme spolu správnou polohu, přisátí a naučím vás rozpoznat, kdy miminko skutečně pije mléko. Projdeme spolu nejčastější mýty o kojení. Věnovat se budeme také období bezprostředně po porodu, protože dobrý začátek může mnoho usnadnit. Dostanete ode mne spoustu praktických tipů, "jak na to". :-)
  • Bolest prsou - přesto, že se bolest prsou či bradavek při kojení považuje za normální, není tomu tak! Kůže si na kojení nemusí zvykat. Ať už vás trápí bolest bradavek nebo prsou, je třeba ji řešit ihned. Nemusíte už trpět ani o den navíc.
  • Miminko se nechce přisát na prs - když se miminko odmítá přisát, může to být pro ženu mimořádně stresující. Společně zapracujeme na tom, aby miminko trávilo čas na prsu rádo, a aby z něj vypilo dostatečné množství mléka.
  • Miminko málo přibírá - důvodů pro horší prospívání miminka může být celá řada. Zásadní je v této situaci vidět , jak se miminko kojí. Od toho se pak bude odvíjet postup, na kterém se domluvíme, abychom miminku zajistili dostatečný příjem mléka a tím dobré prospívání.
  • Podpora a principy dlouhodobého kojení - ač tomu dnešní společnost není úplně nakloněna, kojení po 6. měsíci života miminka je velmi důležité pro jeho vývoj. Kojení není jen o příjmu mateřského mléka. Vytváří vztah k okolnímu světu, ze kterého může dítě těžit po zbytek svého života.
  • Miminko trápí bříško - jsou situace, kdy miminko trápí bříško a doporučení pediatrů ani kapičky z lékárny nezabírají. V takovou chvíli je na místě podívat se společně na kojení. Pomohu vám zlepšit vše, co se dá zlepšit. Mateřské mléko je tekuté zlato a spolu s náručí maminky a kontaktem kůže na kůži, má potenciál tuto situaci zlepšit.
  • Miminko bojkotuje prs - může se stát, že i po počátečním výborném kojení je miminko u prsu najednou neklidné. Může se přisávat a vzápětí se zase pouštět nebo prs začne odmítat úplně. Jde o situaci, který může být pro maminku velmi stresující. Navrhnu vám kroky tak, aby se nám podařilo miminko ubezpečit, že kojení z prsu je příjemné a přestalo ho odmítat.
  • Dokrmujete umělým mlékem - dokrmujete miminko umělým mlékem po každém kojení nebo na noc, ale ráda byste ho jenom kojila? Máte pocit, že nemáte pro miminko dostatek mléka? Půjdeme na to krok za krokem tak, aby miminko začalo získávat mléko podle potřeby přímo od vás.
  • Podpora/nepodpora okolí - bohužel přesto, že je kojení podle potřeb miminka to nejlepší, co mu můžeme dát, není ze strany okolí (a často především starších generací) podporováno. Můžete mne kontaktovat, pokud cítíte, že byste potřebovala na vaší cestě kojení jakkoliv podpořit, povzbudit. Nezastupitelné jsou v této situaci také podpůrné skupinky kojení.
  • Strava matky - při kojení dítěte, dokonce ani při kojení malého miminka, nemusíte ze svého jídelníčku vyřazovat dlouhé seznamy potravin. Vysvětlím vám, jak nahlížet na stravu kojící maminky, abyste nemusela hladovět a zároveň nebylo ohroženo kojení.
  • Zavádění jídla u dětí - projevuje již vaše miminko zájem o jídlo z vašeho talíře nebo z talíře starších sourozenců? Dostáváte ohledně toho, jak by mělo zavádění příkrmů vypadat, protichůdné rady? Nabídnu vám ucelený pohled na tuto situaci, podle nejnovějších vědeckých poznatků.

Jak poradenství probíhá?

Setkáme se tam, kde se cítíte nejkomfortněji. Nejčastěji to bývá u klientů doma.

Půjdu za vámi s upřímným zájmem o vás a váš malý poklad. Seznámíme se, popovídáme si a podívám se, jak se miminko kojí. Díky tomu společně zjistíme, jaké kroky mohou pomoci, aby pro vás kojení bylo krásným spojením s vaším miminkem bez zbytečného stresu.

Nepůjdu k vám hodnotit připravené pohoštění a úklid. Ani s jedním si opravdu nemusíte lámat hlavu. Vím jaké to je, mít doma malé miminko. :-)

Pokud by to okolnosti nedovolily nebo jste nechtěli hradit dopravné, je možnost setkání také u mne doma.